“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde buruk kutlama!” – Maltepe.com
0

Türkiye’de, basın ve medya çalışanlarının sosyal ve ekonomik haklarının güvence altına alındığı “212 Sayılı Basın Yasası” kanunu düzenlemesinin 1961’de yürürlüğe girdiği gün olan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü resmi olarak her yıl kutlanıyor.

Çalışan Gazeteciler Günü

1961 – 1971 yılları arasında “Çalışan Gazeteciler Bayramı” olarak biliniyordu. 4 Ocak 1961’de kabul edilen basın emekçilerine bazı haklar ve yasal güvence sağlayan “212 sayılı kanun” düzenlenmesi resmi gazetede yayınlanarak, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” resmi olarak kutlanmaya başlandı.

TGS Basın özgürlüğü ve işsizlik sorununa dikkat çekti!

Gazetecilik mesleğini icra eden basın çalışanlarını onurlandırmak için kutlanan “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde” açıklama yapan Türkiye Gazeteciler Sendikası, ağır koşullarda var olmaya çalışan Türk gazetecilerinin basın özgürlüğü ve işsizlik sorunlarıyla karşı karşıya kaldığına vurgu yaptı. TGS yaptığı açıklamada “ Tüm sektörler içinde işsizlik oranın en yüksek olduğu medya sektöründe her dört gazeteciden birinin işsiz olduğunu ifade etti.”

Çalışan Gazeteciler Günü

Özgür ve tarafsız basın, hayatımızın en önemli ve vazgeçilemez bir parçası! Basın emekçileri ise şeffaf ve özgür toplumu mümkün kılan isimsiz kahramanlar. “Maltepe.Com” ailesi olarak, ülkemizde basın özgürlüğünün yaşanabilmesi ve gazetecilerin hakkettiği değeri bulması adına  “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü” kutluyoruz.  


BU HABERİ BEĞENDİN Mİ? ARKADAŞLARINLA PAYLAŞ!

0

DUYGUNU PAYLAŞ!

Çok Sevdim Çok Sevdim
0
Çok Sevdim
Nefret Nefret
0
Nefret
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Geeky Geeky
0
Geeky
Komik Komik
0
Komik
Tanrım Tanrım
0
Tanrım
Başarılı Başarılı
0
Başarılı

0 YORUM

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir