Hüseyin KILINÇ Maltepe Projelerini Açıklamaya Devam Ediyor – Maltepe.com
0

CHP Maltepe Belediye Başkan A. Adayı Hüseyin KILINÇ:

Maltepe’yi uluslararası “DÜNYA KENTİ” öngörüsü ile planladığımız “Maltepe master planı “ çalışmalarımızla Maltepe’ye bir kent kimliği vermemiz gerekiyordu. Bu kent kimliğinin adı, öncelik sırasına göre Maltepe 1) Ticaret 2) Eğitim 3) Kültür 4) Turizm kenti olarak anılacaktır.

Buna yönelik projelerimizden biri de, yukarıda, Maltepe Zümrütevler’de bulunan ve dört tarafı yol olan 6.000 M2 arsa (ada) üzerinde “TEKNİK MESLEK ve GİRİŞİMCİLİK AKADEMİSİ” açmaktır.

Okul alanında olan arsa sahipleri de ikna oldular. Bu nedenle zaman kaybetmeden derhal istimlak edip projemizi gerçekleştireceğiz. Finansmanını özel sektör ve hayırsever desteğiyle sağlayacağız.

1) İnşaat Meslek Akademisi açacağız. İnşaat sektöründe, özellikle kentsel dönüşümde çok acil ihtiyaç duyulan, büyük açık olan
– Soğuk demirci, kalıpçı, kaynakçı, elektrikçi, tesisatçı, montaj ustaları vb. yetiştirilecek ve istihdam edilecekler

2) Dış ticaret ve ihracatçı girişimciler yetiştirilecek. Eğitim uygulamalı ve yönlendirilmeli olacak.

3) Bilgi Teknolojileri (IT) eğitimleri verilecek. Bu konuda son sıralarda olan ülkemizi ilk sıralara taşımak için ilk adım atılarak Türkiye’nin 4 ayrı ilinde bu konuda dünyada ilk sıralarda olan Rusya’dan getirilen eğitmenlerin de desteğiyle uygulamalı eğitimler başlatıldı .

4) Bilgiyi Yatırıma Dönüştürme Merkezi açacağız. Yenilikçi iş fikirlerini ve proje girişimlerini destekleyerek ve besleyerek genç girişimcilerimizi yatırımcılarla buluşturacağız. Yapılacak bütün çalışmalar ve eğitimler Üniversiteler, Meslek odaları, İTO gibi ticaret odaları, Sanayi odaları,Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı vb. Uluslararası kurum ve kuruluşlarla iş birliği içinde yürütülecek.


BU HABERİ BEĞENDİN Mİ? ARKADAŞLARINLA PAYLAŞ!

0

DUYGUNU PAYLAŞ!

Çok Sevdim Çok Sevdim
2
Çok Sevdim
Nefret Nefret
0
Nefret
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Geeky Geeky
0
Geeky
Komik Komik
0
Komik
Tanrım Tanrım
1
Tanrım
Başarılı Başarılı
3
Başarılı

1 YORUM

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Umarım Hüseyin bey seçimlerde kazanır ,onun gibi bir isimin kazanması tüm maltepemizin kazanmasıdır.