Türkiye ile Rusya Arasındaki Ticaretin Kalbi Maltepe’de Atacak – Maltepe.com
-1
1 PAYLAŞ, -1 points

Maltepeli iş insanı Hüseyin KILINÇ’ın, Kurucu ve Yönetim Kurulu Başkanı olduğu kısa adı İstanbul-Ruskom olan İstanbul Rusya ve Komşu Ülkeler girişimciler derneği başarılı çalışmalarına yeni bir imza atarak Rusya Federasyonunda bulunan yüzölçümü Türkiye’nin 3 katı büyüklüğündeki, yeraltı ve yerüstü kaynakları açısından dünyanın en zengin bölgelerinden Krasnoyarsk Krai bölgesinde devlete bağlı en büyük özerk kurumu olan, bünyesinde 15 kooperatif ve bu kooperatiflere bağlı yüzlerce firmayı temsil eden “Yenisey Sibirya Kalkınma Kurumu” ile iş birliği ve memorandum anlaşması yaptı. Rusya Fedrasyonu Senatörü Valery Semyonov’un da hazır bulunduğu anlaşma İstanbul-Ruskom adına Hüseyin KILINÇ ile Yenisey Sibir kurum yetkilisi Sergey Ladıyento arasında imzalandı. Türkiye temsilciliğinin (Maltepe’de) İstanbul-Ruskom ile aynı binada açılmasına öncülük etti.

Kurulduğu günden (2016) bugüne kadar Türkiye, Rusya ve komşu ülkeler (Ukrayna, Kazakistan, Azerbaycan, Özbekistan, Kırgızistan, Türkmenistan gibi Türkçe ve Rusça konuşan ülkeler) arasında ekonomik, sosyal ve kültürel iş birliği ve iletişim ağlarını geliştirmek oldu. İstanbul-Ruskom aynı zamanda ülkemizdeki Türkçe-Rusça çift dilliTürk vatandaşlarımızla beraber bu amaca yönelik olarak Türkiye’de ve komşu ülkelerde sayısız çalışma ve faaliyetlerde bulunan İstanbul-Ruskom’un bu yeni girişimi ile Türkiye ile Rusya arasındaki ticaretin merkezi Maltepe olacaktır.

Rusya ve komşu ülkelerimizle her alanda iş veya iş birliği yapmak isteyen girişimcilerimize kar amacı gütmeksizin destek ve öncülük etmeye hazır olduklarını belirten KILINÇ, tüm girişimcileri beklediklerini ifade etti.


BU HABERİ BEĞENDİN Mİ? ARKADAŞLARINLA PAYLAŞ!

-1
1 PAYLAŞ, -1 points

DUYGUNU PAYLAŞ!

Çok Sevdim Çok Sevdim
4
Çok Sevdim
Nefret Nefret
0
Nefret
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Geeky Geeky
0
Geeky
Komik Komik
0
Komik
Tanrım Tanrım
0
Tanrım
Başarılı Başarılı
1
Başarılı

0 YORUM

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir