İBB seçimlerindeki zaferin 2. yılı Maltepe’de de kutlandı – Maltepe.com
0

Maltepe İlçe Başkanı Ali Cengiz Erol ve ilçe yöneticileri, Maltepe Belediyesi Başkanı Ali Kılıç ve meclis üyeleri, Maltepe Gençlik ve Kadın Kolları temsilcileri ile Danışma Kurulu üyelerinin katıldığı buluşmada İBB seçim zaferinin 2. senesi kutlandı. Kriz, Kanal İstanbul başlıklarının konuşulduğu toplantıda genel seçimler için birlik ve beraberlik havası hakimdi.

Maltepe Belediyesi’ne ait Seyrantepe Sosyal Tesisleri’nde bir araya gelen CHP’liler, İBB seçim zaferinin başlangıç olduğunu, genel seçimlerdeki zaferin birlik ve beraberlikle kazanılacağına vurgu yaptılar.

Açılış konuşmasında İlçe Başkanı Erol, toplumun ağır baskılar altında olduğunun altını çizerek; ”Siyaset umut üretme sanatıdır… Hedef tek yön iktidardır.” ifadelerini kullandı.

Akabinde devam eden konuşmalarda İl Yönetim Kurulu Üyesi Mazlume Oruç, kadın cinayetlerinin devam ettiğine dikkati çekti. ”İstanbul Sözleşmesi’nin kaldırılarak ne gibi sorunlara yol açtığını hepimiz yaşıyoruz. Bu konuyu gündeme getirmemiz lazım. İstanbul Sözleşmesi altında kadınların ev içi de dahil, en yakınlarından gelen şiddeti önlemede çok önemli bir sözleşmeydi.” diye konuştu.

Ekonomik kriz ve pandemi ile derinleşen yoksulluğa da değinen Oruç, sözlerine şöyle devam etti:

”Kanal İstanbul’un çevre sorunlarına yol açacağını; pek çok sosyolojik, demografik ve siyasi sonuçları olduğunu hepimiz biliyoruz. Müsilaj ve kentleşmedeki sorunlar başta olmak üzere Kanal İstanbul’un ne büyük bir sorun olduğunu anlatmamız lazım.”

2. Yüzyıla Çağrı Beyannamesi seçim bildirgemizdir!

Oruç, ”Türkiye kastlar arası bir yapıya gidiyor. Yoksulun yoksulluktan çıkması bu politikalarla neredeyse imkansız hale geldi. Toplumun 5 temel sorunu için 13 maddeyle seçmenin karşısına gideceğiz. Bir anlamda seçim bildirgemiz. CHP’nin umut olduğunu seçmenimize anlatmamız lazım” diyerek konuşmasını noktaladı.

Maltepe Belediyesi Başkanı Ali Kılıç

Toplantıda son konuşmayı Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç yaptı. Kılıç konuşmasında şu başlıklara değindi:

”Ekonomide, dış politikada, sporda, eğitimde, pandemide çöktük. Başı dik bir toplum yaratmak gerekiyor. Ne demiştik? ‘Her şey çok güzel olacak!’ Her şey güzel oldu, olmaya devam ediyor. Şimdi başı dik Türkiye yaratacağız hep beraber. Hep birlikte, ülkemizi yeniden demokratik-parlamenter sisteme taşıyacak koşulları beraber oluşturacağız.”


BU HABERİ BEĞENDİN Mİ? ARKADAŞLARINLA PAYLAŞ!

0

DUYGUNU PAYLAŞ!

Çok Sevdim Çok Sevdim
0
Çok Sevdim
Nefret Nefret
0
Nefret
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Geeky Geeky
0
Geeky
Komik Komik
0
Komik
Tanrım Tanrım
0
Tanrım
Başarılı Başarılı
0
Başarılı

0 YORUM

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir