Maltepe Üniversitesinden “Öğretmenler Günü” için anlamlı kutlama – Maltepe.com
0

Maltepe Üniversitesi Öğretmenler Günü

Maltepe Üniversitesi 24 Kasım Öğretmenler günü için Türkiye’nin dört bir yanından pes etmeyen Kahraman öğretmenleri buldu, onların ilham veren hikâyelerini ekranlara taşıdı. Covid-19 döneminde derslerine uzaktan eğitimle devam eden öğrenciler ise, bu yıl ilk kez 24 Kasım Öğretmenler Gününü çevrim içi etkinliklerle kutladılar.

Maltepe Üniversitesi Öğretmenler Günü

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 16 Kasım dan itibaren, 24 Kasımı da içine alan haftayla birlikte gerçekleştirdiği çevrimiçi etkinliklerde; müzik dinletileri, sanal müze gezileri, kısa film, anı, şiir, resim,  akıl ve zeka oyunları yarışmaları, eğitimde fark yaratan öğretmenlerin başarı öyküleri yer alıyor. Maltepe Üniversitesi bünyesinde, Milli Eğitim Bakanlığının desteğiyle eğitimde fark yaratan öğretmenlerin başarı öykülerinin yer aldığı bir projeyi hayata geçirdi.

Maltepe Üniversitesi bünyesinde, Milli Eğitim Bakanlığının desteğiyle gerçekleşen kısa film projesi, Anadolu’nun dörtbir yanında çalışan “kahraman öğretmenleri” konu alıyor. Karşılarına çıkan zorluklara rağmen hiçbir zaman pes etmeyen  öğretmenlerin ilham veren hikayelerini tüm Türkiye’yle buluşturan projenin; İstanbul, İzmir ve Diyarbakır’da  gerçekleşen çekimlerinde kamera karşısına geçenler ise öğrenciler oldu.  Film, “Kendi Hikâyeni Yaz” sloganıyla Vanilla Media sponsorluğunda hayata geçirildi.

Maltepe Üniversitesi Öğretmenler Günü

Hiçbir koşulun ve engelin yıldıramadığı “kahraman öğretmenler” birçok öğrencinin hayatına mucize dokunuşlar gerçekleştiriyor. Kimi otizm rahatsızlığı olan ve konuşamaz denilen çocuğa şan dersi verirken, kimisi ise 31 öğrencili köy okulunu yaşam, bilim ve sanat merkezine çeviriyor.

Filmde  yer alan Recep Ege Altıncıoğlu, hikayesinde doktorun “bu çocuk asla konuşamaz” dedikten sonra opera sanatçısı olmasından bahsederken, bunu “kahraman öğretmeni” sayesinde başardığını anlatıyor. Öğretmen Kartal’ı ise filmde, 10 yaşındaki öğrencisi Azra Tosun anlatırken, Tosun, “Öğretmenim bize mutlu olmayı öğretiyor. Ben de öğretmen olacağım, köy çocuklarının hayallerini gerçekleştireceğim. Çünkü çocukların hayalleri gerçek olmalı.” Diyor.

Maltepe Üniversitesi Öğretmenler Günü

Maltepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şahin Karasar, pes etmeyen kahraman öğretmenlerin hikayelerine küresel salgın koşullarına rağmen ara vermediklerini belirterek, “Başta Atatürk olmak üzere Türkiye’nin tüm fedakar öğretmenlerine teşekkür etmek amacıyla çıktığımız bu yolda yeni hikayelerle güç bulmaya devam ediyoruz.” ifadesinde bulundu ve 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.


BU HABERİ BEĞENDİN Mİ? ARKADAŞLARINLA PAYLAŞ!

0

DUYGUNU PAYLAŞ!

Çok Sevdim Çok Sevdim
0
Çok Sevdim
Nefret Nefret
0
Nefret
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Geeky Geeky
0
Geeky
Komik Komik
0
Komik
Tanrım Tanrım
0
Tanrım
Başarılı Başarılı
0
Başarılı

0 YORUM

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir