Enduro ve ATV Şampiyonası Urla’da yapıldı – Maltepe.com
0

Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası’nın final ayağı Urla’da “Yeşili Sev, Doğayı Koru” sloganıyla yapıldı. Yağmurdan ağırlaşan parkurda sporcular zor anlar yaşamalarına rağmen kupa için büyük mücadele verdiler.

Final yarışlarından sonra Enduro GP ve E3 sınıfında Antalya Enduro Motosiklet Kulübü’nden Bayram Uysal, E1 sınıfında Anadolu Motor ve Doğa Sporları Kulübü’nden İbrahim Ercansungur, E2 sınıfında Fethiye Orman Spor Kulübü’nden Eren Mert Kocaman, Gençler sınıfında Fethiye Orman Spor Kulübü’nden Muhammet Çetin, EB sınıfında Smyrna Motosiklet Kulübü’nden Erdem Toraydın, Veteranlar sınıfında İznik Motosiklet Kulübü’nden Nazmi Malkoç ve EC sınıfında Smyrna Motosiklet Kulübü’nden Berkant Karademir şampiyonluklarını ilan etti. Kulüpler sıralamasında ise Fethiye Orman Spor Kulübü, 2019 sezonunu birinci sırada tamamladı.

Dört ayaktan oluşan Türkiye ATV Şampiyonası’nda ATV GP ve S2 sınıfında Titus Feronia Motosiklet Kulübü’nden Ahmet Özgül, S1 sınıfında Smyrna Motosiklet Kulübü’nden Hüseyin Can Şimşek ve S3 sınıfında Fethiye Orman Spor Kulübü’nden Hasan Dağdelen şampiyon olurken, Anadolu Motor ve Doğa Sporları Kulübü’de birinciliği elde etti.

Yarışları yakından takip edip, dereceye giren sporculara kupalarını takdim eden Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz, “Urla’da hem motosiklet hem de ekstrem sporlara her zaman ev sahipliği yapmak istiyoruz. İlçemiz yılın 12 ayında spor yapmaya çok müsait. Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası’nın final yarışlarını Urla’da yaptığımız için mutluyuz. Bütün sporcular sağ salim yarışları tamamladılar ve ambulansımız yerinden kıpırdamadı. Önümüzdeki sene çok daha güzel bir şekilde tekrar Türkiye Şampiyonası’nı Urla’da yapacağız. Biz belediye olarak diğer kurumlarla birlikte şampiyonaya destek vermeye her zaman hazırız.” diye konuştu.

Yarışlarda dereceye giren sporcular kupalarını Urla Kaymakamı Önder Can, Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz, TMF As Başkanı Mahmut Nedim Akülke, Urla Jandarma Komutanı Adem Aydoğdu ve Urla Belediyesi Meclis Üyelerinden aldı. BU HABERİ BEĞENDİN Mİ? ARKADAŞLARINLA PAYLAŞ!

0

DUYGUNU PAYLAŞ!

Çok Sevdim Çok Sevdim
0
Çok Sevdim
Nefret Nefret
0
Nefret
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Geeky Geeky
0
Geeky
Komik Komik
0
Komik
Tanrım Tanrım
0
Tanrım
Başarılı Başarılı
0
Başarılı

0 YORUM

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir