İstanbul – RusKom’dan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’a ziyaret – Maltepe.com
0

4 yıldır ulusal ve uluslararası alanda önemli projelere imza atan İstanbul – RusKom (İstanbul, Rusya ve Komşu Ülkeler Girişimciler Derneği) yeni dönemde gerçekleştireceği girişimcilik ve inovasyon projelerini görüşmek üzere Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç ile bir araya geldi.

İstanbul – RusKom Başkanı Hüseyin Kılınç,  derneğin amacı, Rusya ve komşu ülkeleriyle gerçekleştirdiği faaliyetler konusunda Başkan Kılıçı’ı bilgilendirerek, İstanbul’da yaşayan Rusça dilli ailelerin sesi olduklarını ifade etti.  Başkan Ali Kılıç, İstanbul – RusKom’u yakından takip ettiğini, Türkiye’de yaşayan Rusça dilli topluluklara verilen desteğin ve imkanların hayranlık uyandırıcı olduğunu söyledi.

İstanbul – RusKom
(Soldan Sağa) Anastasia Simyonova, Müslüm Eren, Alyona Akperova, Serap Yücesir, Hüseyin Kılınç, Anna Eyüboğlu, Fatma Kurt, Arzu Karagöz, Maral Arıcan, Tuba Kurtulay

İstanbul – RusKom üyeleri, dernek sanatçıları ve çalışanlarının katılımda bulunduğu ziyarette konuşan Ali Kılıç; “Türkiye’nin Rusya ve komşu ülkeleriyle olan ilişkilerini çok daha ileri seviyelere getirmesi gerekiyor. Aynı zamanda kurucumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’te Rusya ve komşu ülkeleriyle güçlü bağlar kurulmasını Türk halkına vasiyet etmiştir. Rusya her zaman dostumuz olmuş ve zor günlerimizde bize hep destek vermiştir.” İfadelerinde bulundu. 

Maltepe Belediyesi olarak Rusya ve komşu ülkeleriyle ekonomik, kültürel ve sosyal alanda yeni ilişkiler kurduklarını belirten Başkan Ali Kılıç; Bir milyondan fazla Rusça-Türkçe dilli ailenin yaşadığı ülkemizde ve özellikle Maltepe’de yaşayanların her türlü sorununun çözülmesi, ihtiyaçlarının karşılanması ve yaşamlarının kolaylaştırılması için ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceklerini belirterek, ilerleyen süreçte İstanbul – RusKom’dan destek alacaklarını ve ortak projeler geliştirebileceklerini söyledi. Çok pozitif ve bol kahkahalı bir ortamda gerçekleşen buluşmada memnuniyetini dile getiren  Ali Kılıç, İstanbul – RusKom ekibiyle hatıra fotoğrafı çektirdi.


BU HABERİ BEĞENDİN Mİ? ARKADAŞLARINLA PAYLAŞ!

0

DUYGUNU PAYLAŞ!

Çok Sevdim Çok Sevdim
0
Çok Sevdim
Nefret Nefret
0
Nefret
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Geeky Geeky
0
Geeky
Komik Komik
0
Komik
Tanrım Tanrım
0
Tanrım
Başarılı Başarılı
0
Başarılı

0 YORUM

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir