Maltepe’nin uluslararası girişimci markası “CEO Asansör” 3 kıta ve 25 ülkede faaliyet gösteriyor. – Maltepe.com
0

Maltepe’nin başarılı girişimcileri, Ertan Koşar ve Hakan Güdük’ün  2008 yılında “CEO AS” markasıyla kurdukları asansör firması, 3 kıta ve 25 ülkede yüksek kalite standartlarına uygun asansör üretimi gerçekleştiriyor. CEO Asansör Dış Ticaret Uzmanı Ali İhsan Seferoğlu’yla CEO Asansörü ve sektörün inceliklerini konuştuk.

Ali İhsan Bey, CEO Asansör hakkına okuyucularımızı bilgilendirir misiniz?

12 yıldır yurtiçi ve yurtdışında asansör çeşitleri, yürüyen merdivenler, yükleme alanları, erişim çözümleri, montaj, bakım, modernizasyon ve teknik servis gibi alanlarda yüksek kalite standartlarına uygun hizmet veren ve firma kurucularımız, teknik kadromuz ile uluslararası tecrübeye sahip bir firmayız. Sektördeki tedarikçiler tarafından yaşanan problemlere hızlı ve güvenilir çözümler üreterek, müşterilerimize en doğru ve en hızlı hizmeti sunuyoruz.

Yıllık üretim kapasitenizle hangi ülkelere ihracat yapıyorsunuz?

“CEO AS” markamızla yılda 1000’in üzerinde farklı tiplerde asansör üretim kapasitesine sahibiz. Dünya çapında: Avrupa, Orta Avrupa, Asya ve Afrika’ da 25 farklı ülkeye perakende, paket ve asansör ekipmanları tedarik ediyoruz İhtiyaç duyan müşterilere aylık rutin bakım hizmeti veriyor,  bakımı gerçekleştirilen asansörlerin ortaya çıkabilecek arıza ve problemlerini en aza indirgiyoruz.

Minimum risk ve güvenli asansör var mıdır?

Asansör imalatında kullanılan ürünlerin seçimi hayati önem taşıyor. Amaca yönelik seçilmeyen teknik parça ve ekipmanların ihtiyacı karşılaması mümkün değil. Haliyle birkaç yıl içinde değişikliğe gidilmek zorunda kalınıyor. CEO Asansör, denenmiş ve riski en minimum düzeye inmiş parça ve ekipmanlar kullanarak, son kontrol sistemiyle asansörlerin gerekli denetimlerini gerçekleştiriyor, bu sayede minimum risk ve güvenli asansörleri kullanıma açıyor.

Yüksek katlı binaların artmasıyla asansör kullanımı artık mecburi hale geldi. Peki, her gün kullandığımız asansörlerin güvenli olup olmadığını nasıl anlayabiliriz?

Evet, güzel bir soru. Öncelikle asansör kabinlerine yapıştırılan kırmızı, sarı, yeşil ve mavi etiketlerin ne anlama geldiğini takip etmemiz ve bilmemizde fayda var. Alanında uzman ve yetkili mühendisler tarafından, periyodik kontrolü yapılan her asansöre; kırmızı, yeşil, mavi ve sarı renkli etiketler yapıştırılır. Bu etiketler, asansörlerin can ve mal güvenliğine uygun olup olmadığını belirtmektedir.  

Kırmızı Etiket: Can ve mal güvenliğiniz için yüksek risk tespit edilen ve kısa zamanda giderilmesi istenen asansörlere yapıştırılan etiket türüdür.

Sarı Etiket: Asansör denetimleri sonucunda can ve mal güvenliği için sorun teşkil eden asansörlere yapıştırılan bir etiket türüdür.

Mavi Etiket: Uzman kontrol tarafından yapılan test neticesinde, can ve mal güvenliği için hafif kusur oluşturacak asansörlere yapıştırılan etikettir.

Yeşil Etiket: Uzman mühendisler tarafından yapılan test ve denetimler neticesinde, can ve mal güvenliğiniz için hiçbir risk taşımayan ve uygun olan asansörlere yapıştırılan bir etiket türüdür.

Son olarak neler söylemek istersiniz?

CEO Asansör olarak kurulduğumuz günden beri misyonumuzu yıllardır ithal edilen asansör ekipmanlarında yaşanılan sıkıntıları ortadan kaldırmak ve sektördeki en kaliteli ürünleri kullanıp güvenli asansörler üretmek olarak belirlemiştik. Bugüne kadar geliş sürecimizde bunu başardığımızı görüyorum. Her yıl daha da üstüne koyarak ve güçlenerek 3 kıta ve 25 farklı ülkede projelerimizi gerçekleştiriyoruz. Aldığımız geri dönüşlerle her zaman daha ileriye gidiyoruz.  Uluslararası tecrübelere sahip ekibimizle Maltepe’yi ve Ülkemizi dünya çapında başarılı bir şekilde temsil ediyoruz.


BU HABERİ BEĞENDİN Mİ? ARKADAŞLARINLA PAYLAŞ!

0

DUYGUNU PAYLAŞ!

Çok Sevdim Çok Sevdim
0
Çok Sevdim
Nefret Nefret
0
Nefret
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Geeky Geeky
0
Geeky
Komik Komik
0
Komik
Tanrım Tanrım
0
Tanrım
Başarılı Başarılı
0
Başarılı

0 YORUM

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir