Kendisiyle konuşabilen bir toplum için, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” kutlu olsun! – Maltepe.com
0

Bir gazete, yalnız haberleri olduğu gibi veren bir şey değildir, onun gayesi; insanları düşündürerek, kızdırarak, o konuda bir şeyler yapmaya teşvik etmek olmalıdır. -Mark Twain-

Toplumun haber alma hakkını ancak bağımsız bir duruşla gerçekleştirebilen gazeteciler, zor şartlar, uzun mesai saatleri ve etki altında kalmadan çalışarak toplumun gözü ve kulağı olmaya çalışıyorlar. Gelişmeleri doğru okuyabilen, teknolojik olanaklardan yararlanan,  doğru haberi daha hızlı yayabilen ve yalan haberlere karşı mücadele verebilen gazetecilerin varlığı her geçen yıl daha da önemli bir hale geliyor.

Demokrasi ve adaletin vazgeçilmez bir unsuru olan medya sektörü, ahlaki ve toplumsal sorumluluk bilinciyle hareket etmediği sürece; bilinçli ve gelişmiş bir toplumdan, ilerlemeden, birlik ve beraberliğin güçlenmesinden bahsetmek pek mümkün görünmüyor.

Gazetecilik mesleğini icra eden basın çalışanlarını onurlandırmak için kutlanan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde açıklama yapan Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, binlerce gazetecinin basın özgürlüğü ve işsizlik sorunlarıyla karşı karşıya kaldığına vurgu yaptı.

Türkiye Gazeteciler Sendikası ise yaptığı açıklamada; “ Tüm sektörler içinde işsizlik oranın en yüksek olduğu medya sektöründe her dört gazeteciden birinin işsiz olduğunu ifade etti.”

Mesleki ilkelerden ödün vermeden dürüst ve fedakârca görevlerini yerine getiren, sağlıklı kamuoyunun oluşmasında hayati öneme sahip tüm basın mensuplarımızın “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü” kutluyoruz.


BU HABERİ BEĞENDİN Mİ? ARKADAŞLARINLA PAYLAŞ!

0

DUYGUNU PAYLAŞ!

Çok Sevdim Çok Sevdim
0
Çok Sevdim
Nefret Nefret
0
Nefret
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Geeky Geeky
0
Geeky
Komik Komik
0
Komik
Tanrım Tanrım
0
Tanrım
Başarılı Başarılı
0
Başarılı

0 YORUM

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir