BİZİMLE İLETİŞİME GEÇ

Hafta sonlarının trend mekanı Beşçeşmeler Meydanı

GÖRÜLESİ MEKANLAR

Hafta sonlarının trend mekanı Beşçeşmeler Meydanı

İstanbul’un doğal güzelliğini korumuş ender semtlerinden olan tarihi Beşçeşmeler Meydanı 200 yıllık simit fırını,  restore edilmiş meyhane ve çay bahçeleriyle hafta sonlarının vazgeçilmez mekânları arasında ilk sırada alıyor.

Eski bir balıkçı kasabası olan Beşçeşmelerin yerli halkı muhacirlerden oluşuyor. Mahallede 40 yıl temizlik görevlisi olarak çalışan belediye çalışanını onore etmek için heykelini diken mahalle olma özelliğini de taşıyan Beşçeşmeler, 1990 yıllında Mahallenin Muhtarları dizisiyle doğal bir plato haline dönüşmüş,  artık birçok dizi ve filme ev sahipliği yapıyor.

İstanbul’da nefes alacağınız ve mahalle sıcaklığını yakalayacağınız bir alan bulmak her geçen gün daha da zorlaşıyor. Bize göre İstanbul’un en nefes alınası ve tam bir kültür mozaiği oluşturan mahallelerinden olan Maltepe Beşçeşmeler’de ailenizle birlikte unutamadığınız anlarınıza bir yenisini daha ekleye bilirsiniz. Güne Beşçeşmelerin sıcak ve samimi sokaklarını gezerken mahallenin muhtarları dizisinden Temel’in kahvesinde çayınızı yudumlayarak başlayabilirsiniz.

Sonrasında hemen yanında bulunan 210 yıllık simit fırınında simitle ve çay eşliğinde kahvaltınızı yaparken, gazetenizi okuyarak kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Gün içinde çeşitli kültürel faaliyetlere de ev sahipliği yapan Beşçeşmeler’de akşamları canlı müzik dinlemek, arkadaşlarınızla maç izlemek ve eş, dostla balık yemekte mümkün.

DEVAMINI OKU
Bu gönderiler de dikkatinizi çekebilir...
1 Yorum

1 Yorum

  1. Müjgan Ertuğ

    22 Aralık 2019 at 17:33

    Hemen hemen her hafta tercih ettiğimiz bir sosyal alan.Özellikle eski İstanbul sokakları ve buradaki esnaf tarihi yaşatıyor.İsteyen çay kahve isteyen bira patatesle huzuru buluyor.Çocuklarım ve ben çok zevk alıyoruz aile ortamı içinde günümüzü değerlendiriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KEŞFET: GÖRÜLESİ MEKANLAR

YUKARI