Bayrak teslimine hazırlanan AK Parti İlçe Başkanı Erikçi, maltepe.com’a Maltepe ile ilgili değerlendirmelerde bulundu – Maltepe.com
0

Ak Parti’de 2002 yılından bu yana, çeşitli alanlarda görev alan, Ak Parti Maltepe İlçe Başkanı Mehmet Erikçi, görev devir tesliminden önce Maltepe’ye yaptığı hizmetlerle ilgili maltepe.com’a açıklamalarda bulundu.

İstanbul’un Maltepe ilçesinde, sağlıktan, eğitime, spordan, kültürel çalışmalara kadar birçok alanda hizmetlerde bulunduğunu ve her daim her pozisyonda Ak partide görev alabileceğini dile getiren İlçe Başkanı Erikçi’nin konuşmasından satır başları şöyle:

“Parti der ki yarın sandık başkanısın, gider sandık başkanı görevini de seve seve yaparız.”  diyen Mehmet Erikçi şu şekilde konuştu:

“Biz Maltepeliyiz,  her ne kadar Anadolu’nun ücra köşesinden, Malatya’dan gelmiş olsak da Maltepe’de büyüdük, Maltepe’de yaşıyoruz. Maltepeli hemşerilerimiz için projelerimiz, çalışmalarımız oldu. Bunu yaparken de Maltepe’nin dinamiklerini göz önünde bulundurarak bu çalışmaları yaptık. Biz, Maltepe’yi üç başlık altında geliştirmeyi planladık. Maltepe sağlık şehri, Maltepe eğitim şehri, Maltepe turizm şehri. Sağlık şehri olarak; Süreyya Paşa hastanesi ve kampüsleri burada yapıldı, Marmara Üniversitesi tüm birimleri buraya geliyor. Maltepe üniversitesi, Yeditepe üniversitesi, Şehir üniversitesi,  bunların hepsine baktığımız zaman Maltepe aynı zamanda bir eğitim şehri de. Bu nedenle eğitim noktasında, yurt noktasında her şeyi planladık ve gerçekleştirdik.  Turizm açısından ise insanların gelip temiz hava alabileceği, çeşitli aktiviteler yapabileceği bir sahil şeridi planladık. Bunun için Maltepe’yi yaşanılabilir yer kıldık. Fabrikası yok ama eğitim var, sağlık var. Bunlar, Maltepe halkının kalkınmasını, gelir seviyesini yükseltecek faktörler.

“Maltepe’nin Ak Belediyecilikle buluşması lazım”

Biz bir kurumuz ve bizde süreklilik esastır. Kişiler değişebilir ama hizmet devam eder.  Bizden öncekilerden bayrağı aldık, bir adım öteye taşıdık, bizden sonra gelen kişi de bu bayrağı bir sonraki adıma götürmekle mükellef. Ak belediyeciliğin Maltepe’de olması lazım. Maltepe’nin Ak Belediyecilikle buluşması lazım. Biz bu ilçeye birçok eser bıraktık. Hastanesinden, kütüphanesine, spor komplekslerinden, okullara kadar bir sürü eser yaptık. Türkan Saylan kültür merkezini biz yaptık. Bunlar Ak belediyeciliğin hizmetleridir. Ahmet,  Mehmet fark etmez, inşallah biz Çelebi Mehmet oluruz, yeni gelen arkadaş da Fatih Mehmet olur, gönlümden geçen budur. 

“Biz partinin emrindeyiz. Bizim davamız kutlu davadır.”

Siyaset su gibidir, görev verildiğinde de verilmediğinde de hazır olmak lazım. Sonuçta siyasette 20 yıllık bir geçmişimiz var. Bizden sonraki arkadaşımıza görevi devir edeceğiz, biz de partinin bir neferi olarak göre devam edeceğiz, biz partinin emrindeyiz. Bizim davamız kutlu davadır. Eksiğimiz elbet vardır ama artık ülke kendi imkânlarını kendi üretmeye başladı.  Parti der ki yarın sandık başkanısın gider sandık başkanı görevini yaparız.

“Maltepe Belediyesi, meydan problemini çözmeli, trafiği hafifletmelidir”

Maltepe’nin en büyük problemi meydan problemidir. Maltepe Belediyesi’nin meydan problemini, trafik problemini çözmesi gerekiyor. Bu ilçeye meydan yapılmalı, trafik hafifletilmelidir. Maltepe Belediyesi, örneğin;  2015’ten beri çalışması süren, fakat henüz tamamlanamayan Yaşar Kemal kültür merkezini bitirsin, Maltepe’nin her mahallesinde bir spor kompleksi olması lazım; insanların taziyelerini, kınasını, gecelerini yapabilecek semt konaklarının inşa edilmesi lazım. Bunlar sadece projede kalmamalı. Gençleri kötü alışkanlıktan uzak tutacak alanlar yapılmalı, bu alanlar yoksa da kamulaştırılmalı ve gençler için faaliyete geçilmelidir. Üsküdar’da bunlar var Maltepe’de neden yok?

“Maltepe Halkı, Ak partiyi tercih ederse hizmet alır”

Maltepe halkı için talebimiz, Ak belediyecilikle buluşsunlar,  Maltepeliler Ak partiyi tercih ederlerse hizmet alırlar, çocukları daha güvenli ve sağlıklı alanlarda büyür. Maltepe halkı, bölge parkı projesine sahip çıkmalı. Bizim çağrımız, Maltepe halkı Ak belediyecilikle yeniden buluşsun. Teklif bizden, tercih vatandaşımızdan, takdir Allahtan. Sonuç olarak da tevekkül etmek bizden.


BU HABERİ BEĞENDİN Mİ? ARKADAŞLARINLA PAYLAŞ!

0

DUYGUNU PAYLAŞ!

Çok Sevdim Çok Sevdim
0
Çok Sevdim
Nefret Nefret
0
Nefret
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Geeky Geeky
0
Geeky
Komik Komik
0
Komik
Tanrım Tanrım
0
Tanrım
Başarılı Başarılı
0
Başarılı

0 YORUM

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir