BİZİMLE İLETİŞİME GEÇ

Sevginin, barışın, birlik ve beraberliğin yılı “2021” olsun!

Genel

Sevginin, barışın, birlik ve beraberliğin yılı “2021” olsun!

Çok zorlu geçen bir yılın ardından, dünyanın adeta sıfırlandığı, “tırnak içinde” sosyal mesafeli ama bir o kadar da ibret dolu bir 2020’yi geri de bıraktık! Oceangraphic Dergisi tarafından ödüllendirilen, bu iki penguenin hikâyesine geçmeden önce; Maltepe.com ailesi olarak yeni yılımızı kalplere dokunan bu sıcacık görüntülerle bitirmek istiyoruz.

Melbourne semalarına bakarak, bir kayanın üzerinde duran bu iki penguen, her akşam okyanusun parlayan ışıklarını birlikte izliyor. Durumu fark eden doğa gönüllüsü Fotoğrafçı Tobias Baumgaertner, penguen kolonisini takip ederek, onlarla birlikte 3 gece geçiriyor. Baumgaertner, bu iki penguenin koloniden uzak durduğunu, diğer penguenler uyurken veya etrafta koşarken, ikisinin orada öylece birlikte vakit geçirdiklerini fark ediyor.

2020’nin son günlerinde tüm dünyaya ders verir nitelikteki bu anı deklanşörüne defalarca basarak, kayıt altına alan fotoğrafçı Tobias Baumgaertner; orada bulunan başka bir doğa gönüllüsünden, penguenlerin eşlerini kaybettiğini ve birbirlerini teselli etmek için bir arada olduklarını öğreniyor.

Dul kalmış iki penguenin bu ilginç hikayesi, Oceanographic dergisinin düzenlediği “Okyanus Fotoğrafları Ödülleri’nde” Alman fotoğrafçıya ödül kazandırıyor.  

Yeni yılın umut, sevgi ve neşeyle geçmesini ve insan olmanın ne anlama geldiğini öğrenmeye başladığımız bir yıl olmasını diliyoruz. Sevgi, barış, birlik ve beraberlik hayatımızdan eksik olmasın.

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KEŞFET: Genel

YUKARI