Afyonkarahisar oyun dünyasında – Maltepe.com
0

Dünya Şampiyonası’nın (MXGP) oyunu piyasaya çıkarken, oyun meraklıları Türkiye’de de piste çıkabilecek.

Dünyanın en popüler spor branşları arasında ilk 10 ’un içinde yer alan Motorkros Şampiyonası’nın resmi oyunu MXGP 2020’nin yeni versiyonu meraklılarıyla buluştu. Afyonkarahisar’ın da yer aldığı oyun dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından takip ediliyor ve oynanıyor.

İlk versiyonu 2014 yılında piyasaya çıkan ve her yıl değişen MXGP Resmi Motorkros Video oyunu Play Station, Xbox ve PC versiyonlarıyla yenilendi. 2018 ve 2019 yıllarında ödül alan ve dünyanın en iyi pisti seçilen Afyonkarahisar pisti dünya çapındaki oyun severlerin dikkatini çekiyor. Oyunda Afyonkarahisar ilinin ve Afyon Motor Sporları Merkezi’nin bütün özellikleri yer alıyor.

MXGP 2020, oyun severlere resmi pistlerdeki yarışın yanı sıra pist editörü imkânı da sunuyor. Böylece oyuncular kendi hazırladıkları etaplarda çöller, nehirler, ormanlar gibi farklı ortamlar ekleyerek de yarışabiliyor. İnternet üzerinden karşılıklı rekabet imkânı da veren oyunda pist ve bölgeye dair yorumlar da sesli olarak yarış anlatımında oyuncularla paylaşıyor.


BU HABERİ BEĞENDİN Mİ? ARKADAŞLARINLA PAYLAŞ!

0

DUYGUNU PAYLAŞ!

Çok Sevdim Çok Sevdim
0
Çok Sevdim
Nefret Nefret
0
Nefret
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Geeky Geeky
0
Geeky
Komik Komik
0
Komik
Tanrım Tanrım
0
Tanrım
Başarılı Başarılı
0
Başarılı

0 YORUM

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir