“4 dakika aktif egzersizle hayatınız değişsin!” – Maltepe.com
0

Hiç vaktim yok, nasıl egzersiz yapacağım, üşeniyorum diyenler için günde sadece 4 dakika ayırarak zayıflamaları ve sağlıklı bir yaşam sürmeleri artık mümkün!

Beynin çalışma yapısına göre, alışık olunmayan şeylere istemsiz ve ön yargılı bakmak, her insanda karşılaşılan olağan bir durum. Herhangi bir konuda bir şey yapmak için istekli olmak ve belli bir amaç edinmek önemli. Ancak bu süreçte bilinçaltı yavaş hareket ettiği için, yaptığınız işin alışkanlık haline gelmesi ve belli bir süre bu alışkanlığı sürdürmeniz gerekli.

Beyin birçok katmandan oluşuyor. En önemlilerinden birisi hipokampus bölgesi olarak biliniyor. Bu alan ilk defa yaşanan ve tecrübe edilen anları kaydederek, ihtiyaç olduğunda tekrar hatırlatıyor. Sosyal hayatımızdan keyif almak, hayatın içinde her zaman huzurlu olmak istiyorsak, çaba sarf etmeyi ve bunu bir alışkanlık haline getirmeyi öğrenmeliyiz.

Hepimiz biliyoruz ki, ne ekersek onu biçeriz!

Şimdi bu bilgiler ışığında egzersiz, yani hareket etme becerisinin başlama butonuna basma zamanı geldi.

İşte 4 dakika süren harika egzersiz koreografisi

  • 1 dakika boyunca, dizlerinizi koşar adım vaziyetinde hızlı bir şekilde yukarı kaldırıp indireceksiniz. Sonra 4 dakika dinlenin. Nefesinizi burundan alıp burundan verirseniz daha etkili olur. Eğer zorlanırsanız, burundan alıp ağızdan verebilirsiniz. Şimdi nefesle birlikte sakinleşin ve dinlenin.
  • Tekrar 1 dakika boyunca aynı hareketi tekrarlayın.  Aynı şekilde 4 dakika daha dinlenin. Sonuç olarak 1 dakikalık hızlı hareketleri 4 set yaparak, toplamda 4 dakika hareket etmiş olacaksınız.

Metabolik hareketlilik başladıktan sonra artık kendinizi daha zinde ve güçlü hissetmeye başlayarak, her geçen gün daha ileri gitmeyi arzulayacaksınız. Bu tür patlayıcı hareketler, hormonal sisteminizi düzenleyerek beyninizin vücudunuza yağ yakması gerektiği sinyalini gönderir.

Bu tür antrenman programları planlarken mutlaka “Adrenal Sistem’den” (böbrek üstü bezler) salgılanan “kortizol” (stres) hormonunun düşürülmesine yönelik egzersizler uzman bir antrenör tarafından hazırlanmalıdır.


BU HABERİ BEĞENDİN Mİ? ARKADAŞLARINLA PAYLAŞ!

0

DUYGUNU PAYLAŞ!

Çok Sevdim Çok Sevdim
0
Çok Sevdim
Nefret Nefret
0
Nefret
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Geeky Geeky
0
Geeky
Komik Komik
0
Komik
Tanrım Tanrım
0
Tanrım
Başarılı Başarılı
0
Başarılı

0 YORUM

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir