BİZİMLE İLETİŞİME GEÇ

“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde buruk kutlama!”

ETKİNLİK

“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde buruk kutlama!”

Türkiye’de, basın ve medya çalışanlarının sosyal ve ekonomik haklarının güvence altına alındığı “212 Sayılı Basın Yasası” kanunu düzenlemesinin 1961’de yürürlüğe girdiği gün olan “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” resmi olarak her yıl kutlanıyor.

1961 yılından bu yana Türkiye’ye özgü bir kutlama günü olan “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü,” 1961 – 1971 yılları arasında “Çalışan Gazeteciler Bayramı” olarak biliniyordu. 4 Ocak 1961’de kabul edilen basın emekçilerine bazı haklar ve yasal güvence sağlayan “212 sayılı kanun” düzenlenmesi resmi gazetede yayınlanarak, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” resmi olarak kutlanmaya başlandı.

TGS Basın özgürlüğü ve işsizlik sorununa dikkat çekti!

Gazetecilik mesleğini icra eden basın çalışanlarını onurlandırmak için kutlanan “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde” açıklama yapan Türkiye Gazeteciler Sendikası, ağır koşullarda var olmaya çalışan Türk gazetecilerinin basın özgürlüğü ve işsizlik sorunlarıyla karşı karşıya kaldığına vurgu yaptı. TGS yaptığı açıklamada “ Tüm sektörler içinde işsizlik oranın en yüksek olduğu medya sektöründe her dört gazeteciden birinin işsiz olduğunu ifade etti.”

Özgür ve tarafsız basın, hayatımızın en önemli ve vazgeçilemez bir parçası! Basın emekçileri ise şeffaf ve özgür toplumu mümkün kılan isimsiz kahramanlar. “Maltepe.Com” ailesi olarak, ülkemizde basın özgürlüğünün yaşanabilmesi ve gazetecilerin hakkettiği değeri bulması adına  “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü” kutluyoruz.  

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KEŞFET: ETKİNLİK

  • ETKİNLİK

    Kerpetenin ucundaki kadim sanat?

    Yazar:

    Medeniyetler beşiği Anadolu’nun binlerce yıllık tarihine tanıklık etmiş olan doğal taşlar, kerpeten yardımıyla tek tek işleniyor...

Sponsorlu

TREND HABERLER

Sponsorlu
YUKARI